Üdvözlet!
A fent említett típus nem hajlandó lejátszani. A kijelzőn a SAFE felirat jelenik meg. Gondolom valahogy gyerekzár módba került. A gondom az,hogy nincs nálam a távirányítója.Hogyan lehet ezt hatástalanítani?
Segítséget ,előre is köszönöm! Feri
Happy new year, guys,
After having winded a cassette, the above-mentioned vcr:
- normally triggers the re-winding mode;
- but because the tape broke at the very end of the cassette, the servomechanism stubbornly wants to rewind ─but the tape is broken─, preventing any command keys to stop it.
Consequently, the cassette can't be ejected.
What would you do or check first?
Thanks for your proposals
Marc
Kedves Urak!
A fent nevezett videómagnó halála és újraélesztése (10uF 50V 105C) után ezzel a kijelzéssel köszöntött bármely gomb megnyomása után: SAFE 
Tudnátok e segíteni, hogy tudnám kikapcsolni a gyerekzárat? Gondolom ez az.
Köszönettel mindenkinek aki olvasta, és megkülönböztetett köszönet annak  aki olvasta és még segíteni is tud, és akar is.
Szent
sziasztok.
lenne egy ilyen szépségem a tápot már megcsináltam,a katettát beveszi,a kijelző működik csak ha elindítom a lejátszást elindul minden ahogy kell.forog a fej, felfűz ,elindul a csévélés kép nincs majd két másodperc mulva megáll a mechanika ebben az állapotában.stop gomb megnyomása után lefűz.tekerni is csak két másodpercig hajlandó.minden megállás után kiírja az F1-et.pedig szerintem a mechanika jól van összerakva. a MODE SW-et is megtakarítottam de nem változott semmi.tud valaki segíteni.(ugyanaz a mechanika mint a vs 500 csak van a mode sw felett egy kis csévélő motor)
van még egy vs380-as Grundigom. valaki megmondaná,hogy mi az F9-es hiba.